3553, Kistokaj Szabó Lőrinc utca 51. Telefon: +36 30 7525811

Kistokaji Általános Iskola

Iskolánk 2020-ban adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a Kistokaji Általános Iskolát érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

- Az óvoda-iskola átmenet nehézségeinek enyhítése
- Diákönkormányzat működése az általános iskolában

- Interaktív tananyag használata matematika órákon az 5-6. évfolyamon, törtek témakörében

- Játszva tanulunk – olvasás-szövegértés az alsó tagozaton

- Kompetencia-alapú matematika órák módszertani tervezése az 1-2. évfolyamon
- Projekt-módszer alkalmazása szövegértés-szövegalkotás órákon az 5-6. évfolyamon

Bázisintézményi kapcsolattartó:

Fürjesi Magdolna

Tel.: 06/308626580

e-mail: magdibon@gmail.com

A Kooperatív technikák alkalmazása szövegértés szövegalkotás órákon